Angajăm Ofițer Operațiuni Junior

Angajator: GiGroup Romania
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.10.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    We #changelives! Descoperă oportunități globale cu GI Group Holding, un pionier în servicii HR care valorizează și promovează evoluția carierei tale.

    Parte a unei echipe de peste 6700 de specialiști prezenți în 34 de țări, noi ne angajăm să dezvoltăm piața muncii prin soluții inovatoare și personalizate. Alege să lucrezi într-un mediu care apreciază valoarea personală și profesională.

    Construiește-ți cariera cu noi! Contactează-ne pentru a explora cum te putem ajuta.

    Cerinte

    Gi Group Romania recruteaza Ofiter Operatiuni Junior pentru partenerul nostru, societate specializata in administrarea fondurilor deschise de investitii, care si-a consolidat pozitia in piata prin profesionalism si adaptarea constanta.

    Locatie usor accesibila: Opera Center, Sector 5, Bucuresti
    Modalitate de lucru: Hybrid (50%-50%)
    Program: L-V:9:00-17:30

    Candidatul ideal:

    Studii universitare si/sau post-universitare de specialitate sau in curs;
    Cunostinte financiare, contabile, economice si de legislatie;
    Engleza – nivel mediu (scris/citit);
    Persoana atenta la detalii cu bune abilitatii de organizare a timpului.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    Asigura suport in efectuarea calculului zilnic al valorii unitate al activului net, asigurandu-se de realizarea obiectivelor calitative si incadrarea in termenele stabilite;
    Asigurarea prelucrarii operatiunilor, efectuate in front-office,pe baza documentelor/fisierelor primite, pastrand cadrul de securitate impus de astfel de operatiuni, prin:
    Controlul independent al operatiunilor din front-office, verificarea si analiza tranzactiilor;
    Procesarea tranzactiilor aferente fondurilor aflate in administrare;
    Urmarirea incadrarii operatiunilor efectuate in front-office in limitele notificate;
    Mentinerea si actualizarea bazei de date investitori.
    Asigura suport in verificarea si asigurarea inregistrarii zilnice a tranzactiilor si operatiunilor care au loc cu activele fondurilor;
    Verificarea si asigurarea inregistrarii zilnice a operatiunilor rezultate in urma activitatii de distributie a unitatilor de fond;
    Procesarea tranzactiilor derulate in cadrul fondurilor de investitii aflate in administrare:
    Asigurarea confirmarii de catre contraparte a tranzactiilor incheiate
    Reconcilierea calculului activului net, al tranzactiilor si portofoliilor in relatia cu depozitarul;
    Colaborarea cu Depozitarul si Custodele fondurilor pentru certificarea calcului activelor fondurilor.

    Alte informatii

    Beneficii:

    Tichete de Masa;
    Prime de sarbatori;
    Asigurare medicala.

    3500 - 4000 RON NET / luna
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (14)