NOTINO - Beauty Consultant - Promenada (full-time)

Angajator: Notino Logistics Romania
Domeniu:
  • Retail - Comert
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.10.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

    Notino Logistics Romania ofera servicii de logistica exclusiv pentru Notino, una dintre cele mai importante companii europene de e-commerce din industria frumusetii din Europa.

    Noi, la Notino, credem ca frumusetea si sanatatea ar trebui sa fie accesibile tuturor, o viziune care devine realitate in fiecare zi din 2004, prin imbinarea frumusetii cu tehnologia. Suntem prezenti online in 27 de tari, cu 25 de magazine fizice in Europa, inclusiv 2 in Bucuresti.

    Cu peste 2500 de colegi talentati, cautam constant persoane ambitioase. Daca doresti sa faci parte din echipa noastra si sa iti duci cariera la urmatorul nivel, urmareste cu atentie aceasta pagina, pentru roluri disponibile in diverse departamente, precum logistica, retail, vanzari, call center si altele.

    Cerinte

    Ce așteptăm din partea ta?
    - Abilități excelente de comunicare – atitudinea prietenoasă și entuziasmul sunt aspecte deosebit de importante.
    - Interes real față de produsele cosmetice și parfumuri, pentru ca munca ta să fie cât mai agreabilă, dar și pentru a oferi clienților cea mai bună îndrumare.
    - Încredere în propria persoană, responsabilitate și diligență – vrem să știm că ne putem baza unii pe alții.
    - Un aspect plăcut – nu este vorba nici de proporțiile corpului, nici de make-up, ci de o impresie bună, per total.
    - Cunoașterea limbii engleze la un nivel comunicațional – pentru a-i putea ajuta pe clienții străini care ne trec pragul, zi de zi.
    - Experiența anterioară în cadrul unui magazin cu profil similar poate constitui un avantaj.

    Responsabilitati

    - Servirea clienților la casă – lansarea comenzilor din e-shop, ajutor în privința plății, soluționarea reclamațiilor.
    - Oferirea unei mâini de ajutor pentru selectarea produselor în magazin; recomandarea activă a unor produse, în concordanță cu nevoile clienților.
    - Recepționarea bunurilor din depozitul central; procesarea operațiunilor de mentenanță în depozit și alte sarcini fizice, prin natura lor, din „backstage“.
    - Operațiuni la casa de marcat (acceptarea și înmânarea banilor).
    - Lucrul cu software-ul intern și cu tehnologia, în general – nu trebuie să fii o fire tehnică, însă te vrem neînfricat în utilizarea unui computer sau a altor dispozitive. :-)

    Alte informatii

    Ce îți oferim?
    - Lucru plăcut full-time într-un mediu elegant, în proximitatea produselor cosmetice și a parfumurilor;
    - Sistem motivant de ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄recompensare;
    - O echipă grozavă, dinamică, formată din oameni prietenoși; un mediu de lucru informal;
    - Training regulat, atât pentru produse, cât și pentru dezvoltarea abilităților de vânzare; dezvoltare personală;
    - Reducere de angajat pe notino.ro;
    - Tichete de masă;
    - Asigurare medicală la clinică privată;
    - Vouchere pentru haine acordate bianual;
    - Locul de muncă: București - Promenada Mall

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Abonament medical
    • Training-uri
    • Discount produse companie /companii partenere
    • Petreceri/evenimente companie
    • Tichete de masa
    • Tichete cadou

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (48)