Tehnician mentenanta

Angajator: MAHLE
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 11.10.2024

    Împreună punem lumea în mișcare. Pasiunea noastră pentru tehnologie ne-a transformat în ceea ce suntem astăzi: un partener de dezvoltare și furnizor internațional de top pentru industria de automobile. Prin spiritul nostru de echipă, la MAHLE dezvoltăm soluții inovatoare pentru mobilitatea viitorului, neutră din punct de vedere climatic. Ne concentrăm pe electromobilitate și pe managementul termic, precum și pe alte domenii tehnologice de reducere a emisiilor de CO2, de exemplu, pilele de combustie sau motoarele cu ardere internă curate, foarte eficiente, care funcționează și cu combustibili sintetici sau cu hidrogen.
    În calitate de grup tehnologic, reprezentăm aproximativ 72 500 de angajați în 148 de locații de producție și 11 centre tehnologice în 29 de țări.
    Sunteți gata să modelați împreună cu noi viitorul mobilității? Atunci, deveniți membru al echipei noastre!
    Aflați mai multe despre oportunitățile pe care le aveți la MAHLE și avansați în carieră. #StrongerTogether

    Cerinte

    Disponibilitate de lucru in 3 schimburi
    Studii medii tehnice in domeniul mecanic sau electric
    Citire/ intelegere diagrame electrice, electronice , pneumatice, mecanice
    Organizat, spirit de echipa
    Bune cunostinte despre procesul de functionare a echipamentelor

    Responsabilitati

    Asigura mentenanta utilajelor din zona de productie
    Localizeaza si stabileste tipul si modul de indepartare a deficientei (mecanice, hidraulice sau electrice)
    Analizeaza cauzele defectiunilor
    Completeaza documentele aferente lucrarilor de intretinere
    Asigurarea securitatii oamenilor si a masinilor
    Controlul si masurarea anumitor caracteristici in conformitate cu gama de control
    Mentinerea curateniei in zonele de lucru
    Respectarea procedurilor si a dosarelor tehnice
    Analizarea cauzelor în cazul de perturbaţii ale procesului, eliminarea defecţiunii
    Asigurarea flow-lui de informatii in organizatie
    Participarea la actiuni corective

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Al 13-lea salariu
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Cursuri
    • Decontarea transportului
    • Plata / compensare ore suplimentare
    • Zile libere suplimentare
    • Tichete de masa

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre MAHLE . Consultati Politica de procesare a datelor personale a MAHLE >>

    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (6)