Specialist Suport Tehnic - Limba Franceza

Angajator: SalesConsulting
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Bacau
  • Brasov
  • Iasi
  • Actualizat la: 14.10.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Sales Consulting activates on the HR market since 1998, having a national coverage in several areas of expertise: recruiting and selection assessment center HR market mapping/due diligence projects, personnel leasing, payroll.

    Sales Consulting has 2 fully operational branches: Cluj-Napoca (also the head-office) and Bucharest.
    We are developing various projects (Recruitment, Training and Consultancy) in some of the most varied type of industries:
    - AUTOMOTIVE/PRODUCTION/ENGINEERING (Specialists and Middle & Top Management positions)
    - OUTSOURCING (BPO/SSC/CC)
    - IT & C (C++, C#, .NET, Java, Linux etc)
    - FMCG (sales & purchasing positions; all levels)
    - PHARMA (all levels)

    Cerinte

    Cunoașterea avansată a limbii franceze (nivel minim B2) și a limbii engleze (B1/B2).
    Abilități excelente de comunicare și interacțiune cu clienții.
    Capacitatea de a rezolva probleme tehnice rapid și eficient.
    Cunoștințe de bază în IT (sisteme de operare, aplicații software, rețelistică).
    Experiență anterioară în suport tehnic sau customer support este un avantaj.

    Responsabilitati

    Furnizarea de suport tehnic utilizatorilor în limba franceză, atât prin telefon, cât și prin e-mail.
    Înregistrarea și monitorizarea incidentelor tehnice raportate de clienți.
    Colaborarea cu echipele interne pentru soluționarea rapidă a problemelor.
    Utilizarea resurselor disponibile pentru a oferi soluții eficiente și rapide.
    Întreținerea unei baze de date cu probleme și soluții pentru a îmbunătăți eficiența procesului de suport.
    Participarea la traininguri interne pentru a rămâne la curent cu tehnologiile și procedurile noi.
    Oferirea de feedback echipei de management cu privire la problemele frecvente întâmpinate de clienți.

    Cunoștințele tehnice nu sunt esențiale pentru acest rol, deoarece oferim un training inițial care te va familiariza cu diversele aplicații și tool-uri utilizate.
    Este important să ai o cunoaștere bună a limbii franceze și să demonstrezi o dorintă de învățare continuă.
    Căutăm persoane entuziaste și comunicative, capabile să interacționeze eficient cu clienții internaționali.
    Ideal ar fi să fii proactiv și deschis la feedback, contribuind astfel la o atmosferă de echipă pozitivă.

    Beneficii

    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Asigurare medicala
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Certificari/Atestate
    • Abonament Bookster
    • Decontarea transportului
    • Program de lucru flexibil
    • Tichete de masa
    • Tichete de vacanta

    Aplica fara CV
    Bacau, Brasov, Iasi,

    Vezi job-uri similare (24)