Contabil

Angajator: Neolife Medical Center
Domeniu:
  • Administratie - Stiinte politice
  • Contabilitate Finante
  • Farmacie - Medicina
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.10.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Neolife Medical Center este una dintre cele mai bine echipate clinici medicale cu profil oncologic din Romania, cu tehnici si echipamente medicale de diagnostic si tratament aduse in premiera in tara.

    Avand doua centre in Bucuresti si cate unul in Iasi, Brasov, Braila si Ramnicu Valcea, cu echipe multidisciplinare care includ specialisti si experti din toate domeniile medicale, tehnici inovative, de pionierat, pentru diagnosticul si tratamentele oncologice constituie principalele puncte forte pe care Neolife le pune la dispozitia pacientilor.

    10 ani in Romania, peste 200.000 de pacienti tratati, alte sute de mii de investigatii.

    O echipa performanta care creste in permanenta. Poti fi tu cel care ni se alatura!

    Cerinte

    Studii superioare economice (finante – contabilitate);
    Experienta 2 ani pe post asemanator;
    Cunostinte de legislatie financiar contabila;
    Operare PC (MS Office);
    Cunostinte program ERP, Charisma (constituie avantaj);
    Cunostinte bune de limba engleza (constituie avantaj).

    Responsabilitati

    Inregistrarea facturilor de vanzare si de cumparare;
    Inregistrarea zilnica a operatiunilor prin casierie si gestionarea valorilor banesti din aceasta;
    Inregistrarea deconturilor de cheltuieli;
    Inregistrarea tranzactiilor prin banca, lei si devize, conform extrasului de cont;
    Inregistrarea oricaror altor tranzactii specifice activitatii societatii;
    Verificarea componentei soldurilor din balanta de verificare (lunar/trimestrial);
    Completarea registrelor contabile cu regim special: registru jurnal (lunar), registrul inventar (anual);
    Lucrari preliminare inchiderii conturilor: reevaluarea conturilor de datorii, creante si disponibil in devize; facturi de stornare si facturi de primit; facturi de stornare si facturi de emis; stocuri de materiale ; provizioane (pentru depreciere stocuri si/sau riscuri si cheltuieli), etc;
    Participarea, sub directa coordonare a superiorului ierarhic, la pregatirea de inchidere a fiecarei luni fiscale, pregatirea raportarilor specifice in termenele legale;
    Participarea, sub directa coordonare a superiorului ierarhic, la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar – contabil constand in transpunerea informatiilor din balanta de verificare in formatul de raportare agreat de societate;
    Participarea la inventarierea gestiunilor materiale din cadrul societatii;
    Punctarea periodica a fisei pe platitor a societatii cu evidentele inregistrate de Administratia Financiara.

    Alte informatii

    Tichete de masa;
    Abonament servicii medicale;
    Abonament sali de fitness;

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    2000 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (48)