Ofiter Investigatii Tranzactii

Angajator: Raiffeisen Bank
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Banci
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.10.2024
    Remote work: Hybrid

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Scopul functiei:

    • Identifica, investigheaza si previne potentialele activitati frauduloase realizate prin tranzactii digitale si activitati frauduloase realizate prin intermediul sistemelor informatice cu scopul de a reduce pierderile financiare si de imagine, in conformitate cu procedurile si normele organizatiei
    • Respecta procedurile operationale de prevenire si detectare a fraudelor realizate cu cardul, prin tranzactii digitale si realizate prin intermediul sistemelor informatice.
    • Protejaza organizatia cat si clientii sai impotriva activitatilor frauduloase si promoveaza o cultura de integritate si conformitate.
    • Analiza si investigarea alertelor generate de sistemele de detectare a fraudelor gestionate de echipa Monitorzare Antifrauda in Tranzactii sau raportate de catre clienți, propune masuri de preventie a fraudei in urma scenarilor de frauda identificate.
    Responsabilitati cheie:
    • Analizeaza si investigheaza suspiciunile de frauda realizate prin tranzactii digitale sau prin intermediul sistemelor informatice ale organizatiei, primite din diverse surse si/sau detectate din operatiuni de monitorizare si decide declansarea unei investigatii
    • Colectarea si analiza de dovezi relevante pentru sustinerea investigatiilor
    • Finalizarea investigatiei raportarea rezultatelor
    • Participa la activitati de formare si instruire pentru a se mentine la curent cu noile metode si tehnici de prevenire a fraudelor realizate cu cardul, prin tranzactii digitale si prin intermediul sistemelor informatice din cadrul organizatiei.
    • Asigura conformitatea cu normele, procedurile si standardele interne si externe referitoare la prevenirea fraudelor realizate cu cardul, prin tranzactii digitale si prin intermediul sistemelor informatice din cadrul organizatiei.
    • Furnizeaza asistenta si consultanta in materie de prevenire a fraudei catre alte departamente si angajati.
    • Dezvolta si mentine o cultura puternica de integritate, etica si conformitate in cadrul echipei si organizatiei.
    Obligatoriu pentru indeplinirea functiei, candidatul trebuie sa:
    • Abilitati puternice de analiza si de rezolvare a problemelor, precum si capacitatea de a gasi solutii creative pentru problemele complexe.
    • Orientatre catre detalii, abilitati de organizare si gestionare a timpului, pentru a putea gestiona multiple cazuri si investigatii simultan.
    • Minimum 1 an experienta in procesare tranzactii online

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Al 13-lea salariu
    • Abonament medical
    • Asigurare de viata
    • Pensie privata
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Certificari/Atestate
    • Zile libere suplimentare
    • Program de lucru flexibil
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Tichete de masa

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Raiffeisen Bank. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Raiffeisen Bank >>

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (10)