Marketing specialist

Angajator: Bitcoin Romania
Domeniu:
  • Marketing
  • Media - Jurnalism
  • Publicitate - Agentii publicitate
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 18.10.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    BITCOIN ROMÂNIA este primul operator şi liderul pieţei #cryptoATM din România şi din Europa de Est, fiind şi deţinătorul primei şi celei mai mari platforme de tranzacționare de cryptomonede din piaţa locală.
    Ȋn Mai 2014 am inaugurat in Bucuresti primul crypto-ATM din Europa continentală. Astăzi ne aflăm la pragul primelor 100 de unităţi crypto-ATM si intenţionăm să depăşim 300 de unităţi operaţionale la finalul acestui an.
    Avem o echipă extraordinară si în continuare ne dorim alături de noi colegi si parteneri care să ne ajute să transpunem aceste aspiraţii în realitate.

    Cerinte

    Calitatile de care ai nevoie pentru a avea success:

    Studii superioare finalizate in domeniul marketing

    Experienta de minim 5 ani pe o pozitie similara

    Comunicare profesionala si eficienta in limba romana si limba engleza

    Creativitate si talent la scris

    Bune cunostinte de grafica si editare video

    Cunostinte SEO

    Capacitatea de lucru in echipa si buna comunicare

    Capacitatea de a lucra independent, cu propria initiativa si a genera rezultate

    Responsabilitati

    Principalele tale responsabilitati vor fi :

    Dezvoltarea și implementarea unei strategii de marketing in acord cu obiectivele companiei.

    Planificarea și gestionarea bugetului de marketing

    Elaborarea materialelor de promovare si comunicare

    Gestionarea conturilor companiei de social media si a campaniilor de promovare

    Crearea de continut pe retele de socializare

    Crearea de continut optimizat pentru SEO