Store Manager

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Retail - Comert
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 17.10.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    Cerinte:

    Experienta in rol asemanator – minim 2 ani;
    Experienta in domeniul retail;
    Abilitati puternice de lucru in echipa;
    Cunoștințe bune de limba engleză, scris și vorbit;
    Personalitate analitică și înțelegerea modului în care datele influențează deciziile de afaceri, aptitudini numerice;
    Bună înțelegere a conceptului de lider și a atributelor sale în gestionarea personalului.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    Superfocalizare pe asigurarea unei experiențe fără probleme a consumatorului în magazin;
    Stabilește măsuri de maximizare a vânzărilor și de minimizare a pierderilor, garantând și făcând să crească profitabilitatea magazinului;
    Pregătește programul de lucru al personalului;
    Planifică ziua, identificând zonele de focalizare pentru determinarea KPI;
    Stabilește direcția pentru echipă și dispune strategic echipa în funcție de rezultatele dorite;
    Conduce ședințe periodice pe magazin pentru a comunica echipei obiectivele de lucru;
    Ia măsuri și întărește schimbările, acționează proactiv asupra problemelor și obține rezultate pozitive;
    Supraveghează organizarea în magazin pentru evenimente specifice comerciale și de marketing;
    Asigură recrutări efective de personal în magazin și instruiri introductive eficiente.

    Alte informatii

    Alte informatii:

    Forma de bonusare lunara;
    Tichete de masa, 40 lei/zi lucrata;
    Asigurare de viata;
    Asigurare medicala;
    Decont transport lunar.

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Bonus anual
    • Asigurare medicala
    • Asigurare de viata
    • Tichete de masa

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (107)