Manager Vanzari – regiunea Nord

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Retail - Comert
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Bistrita
  • Cluj Napoca
  • Oradea
  • Actualizat la: 17.10.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    Căutăm un Manager Vânzări Zona Nord, a cărui misiune va fi să crească sistematic și continuu vânzările în regiunea alocată, printr-o activitate intensa de asistență comercială și tehnică la clienți, și să urmărească evoluția competitorilor în zona alocată.

    Cerinte:

    Studii superioare tehnice (construcții, chimie) sau economice;
    Experiență de minim 2 ani în vânzări materiale de construcții, sau produse chimice pentru construcții;
    Bune abilităţi de comunicare si negociere;
    Orientare spre rezultate, inițiativă și perseverență;
    Disponibilitate pentru deplasări;
    Cunoaştere foarte bună a pachetului MS Office (Word, Excel, PowerPoint);
    Cunoștințe de limba engleză – nivel mediu;
    Permis de conducere categoria B.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    Dezvoltă portofoliul de clienți B2B în domeniul betoanelor și prefabricatelor din beton, prin contacte directe continue și oferirea de suport, atât comercial (ofertare, negociere, vânzare) cât și tehnic, pentru clienții existenți și prospecți.
    Rapoartează săptămânal vizitele și acțiunile efectuate la clienți și prospecți, oferind recomandări și propuneri de dezvoltare.
    Urmărește încasările de la clienți, pe baza informațiilor primite de la departamentul de contabilitate, în mod săptămânal.
    Pregătește rapoarte și bugete conform cerințelor și se asigură că îndeplinește obiectivele stabilite, colaborând cu managerii companiei.
    Procesează comenzile conform procedurilor în vigoare, ținând cont de cererile clienților și capacitățile companiei.
    Colectează și analizează statisticile vânzărilor zonale pentru a monitoriza activitatea competitorilor din regiune.

    Alte informatii

    Alte informatii:

    Tichete de masă.
    Asigurare privată de sănătate, cu posibilitatea includerii membrilor familiei.
    Indemnizație de transport sau decont combustibil.
    Zile de concediu în plus, în funcție de vechimea în companie.
    Sprijin în formarea profesională.
    Cursuri pentru dezvoltarea carierei.

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Bonus anual
    • Asigurare medicala
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Masina de serviciu
    • Tichete de masa

    Oradea,

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Bistrita, Cluj Napoca, Dej,

    Vezi job-uri similare (26)