Logistics Coordinator

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 17.10.2024
    Remote work: Hybrid

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    • Un nivel mediu de engleza poate constitui un avantaj;
    • Pachet Microsoft Office nivel mediu;
    • Coordoneaza activitatea depozitului societatii din punct de vedere administrativ;
    • Coordoneaza si controleaza permanent activitatea de depozitare, stocare, aranjarea marfurilor din depozit, curatenie;
    • Urmareste desfasurarea in cele mai bune conditii a activitatii administrativ-gospodaresti (curatenie, disciplina etc.)
    • Organizeaza si supravegheaza desfasurarea activitatii Departamentului de transporturi al societatii cu respectarea tuturor actelor normative in vigoare privind transportul rutier de marfuri;
    • Cordoneaza activitatea de stabilire a rutelor de transport pentru a inlatura sau minimiza intarzierile la livrare/ aprovizionare si pentru a optimiza costurile de transport;
    • Coordoneaza si controleaza expeditiile de marfa si investigheaza care sunt cauzele lipsei produselor din stocuri;
    • Coordoneaza activitatea depozitului societatii participand la procesele de inventariere lunare si/sau anuale;
    • Planifica si coordoneaza necesarul de materiale/ produse;
    • Ofera consultanta si suport celorlalte departamente ale societatii cu privire la aspecte de logistica, management al stocurilor, transport produse achizitii, etc;

    Responsabilitati

    Este responsabil cu privire la comunicarea eficienta intre diferitele compartimente: comercial, vanzari, marketing, transporturi;
    • Dezvolta si coordoneaza baza de date cu privire la managementul stocurilor in vederea furnizarii la timp a informatiilor corecte despre nivelurile de marfa ( materiale, produse finite) aflata in societate;
    • Coordoneaza baza de date cu privire la toate activitatile de transport pentru a se putea urmari in orice moment situatia livrarilor si a transporturilor de marfa efectuate sau in curs de efectuare;
    • Planifica si centralizeaza necesarul de materiale/ produse ;
    • Tine evidenta obiectelor de inventar si propune casarea sau scoaterea lor din uz, in conditiile prevazute de lege;
    • Conlucrarea zilnica cu departamentul vanzari,comercial, marketing pentru aplicarea hotararilor luate conform planului de dezvoltare;
    • Urmareste desfasurarea in cele mai bune conditii a activitatii de protocol si rezolvarea operativa a problemelor administrativ-gospodaresti.
    • Sa pastreze secretul privind modalitatea de lucru in cadrul societatii, nivelul vanzarilor si achizitiilor, preturile practicate si modul de plata pe perioada in care este angajat al societatii si 1 an dupa incetarea contractului de munca;
    • Sa nu faca concurenta neloiala societatii dupa incetarea contractului de munca prin angajarea la o societate cu acelasi profil de activitate;
    • Indeplinirea oricaror atributii trasate de administratorul societatii, nerealizarea acestor atributii atragand raspunderea disciplinara

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Abonament medical
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Masina de serviciu
    • Tichete de masa

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (23)