Administrator credite PJ- Sucursala Piața Alba Iulia

Angajator: CEC Bank
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 18.10.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Cu o traditie de peste 150 ani pe piata financiar-bancara din Romania, CEC Bank este una din putinele banci care se pot lauda cu experienta acumulata si milioane de clienti castigati de-a lungul timpului. Fondata in 1864 de catre domnitorul Alexandru Ioan Cuza, banca a intrat treptat in constiinta generatiilor de romani ca fiind o institutie sigura, stabila si onesta.

    In prezent, CEC Bank se regaseste in grupul bancilor de elita din Romania, fiind o banca comerciala universala, competitiva, care ofera clientilor produse si servicii diverse si de calitate, prin intermediul unei retele de peste de unitati teritoriale.

    Esti interesat de domeniul financiar-bancar?

    Te caracterizeaza integritatea, perseverenta si dorinta de a te depasi?

    Vrei sa lucrezi cu o echipa de profesionisti care isi dedica energia si pregatirea profesionala pentru dezvoltarea si consolidarea bancii?

    Te asteptam sa ni te alaturi intr-o banca de traditie pentru o cariera de actualitate!

    Cerinte

    Dacă știi despre tine că ai:

    Studii superioare finalizate (preferabil economice sau domenii conexe);
    Studii superioare sau studii medii;
    3 ani vechime în muncă;
    1 an experiență în domeniul specific de activitate constituie un avantaj;
    Bune abilități de comunicare și relaționare;
    Capacitatea de planificare și prioritizare a sarcinilor, de organizare și rezolvare de probleme;
    Atenție la detalii;
    Responsabilitate, integritate, confidențialitate;
    Cunoașterea legislației bancare;
    Cunoașterea unei limbi străine de circulație internațională și/ sau cursuri de specialitate, urmate în țară sau în străinătate, constituie avantaje;
    Cunoștințe de utilizare a calculatorului (Excel și Word, cel puțin).

    Responsabilitati

    Ce vei face în acest rol?

    Asigură utilizarea, monitorizarea și urmărirea rambursării creditelor acordate clienților Băncii, conform contractului încheiat și reglementărilor interne în vigoare;
    Verifică contractele de credit, de garanții, polițele de asigurare; monitorizează îndeplinirea condițiilor stipulate la aprobarea facilităților de credit și permanența concordanță a acestora cu clauzele contractuale;
    Urmărește rambursarea ratelor de credit, plata dobânzilor aferente la scadențele stabilite și încasarea comisioanelor și a altor sume datorate băncii de către clienți; face propuneri pentru adoptarea măsurilor necesare în cazul clienților care înregistrează dificultăți în rambursarea creditelor acordate, anterior transformării acestora în credite neperformante.

    Alte informatii

    Vino în echipa de CEC Bank Piața Alba Iulia. Te așteaptă:

    O echipă orientată către clienți și pasionată de idei îndrăznețe;
    Experiențe de învățare centrate pe acumularea de noi competențe;
    Colegi veseli și ambițioși, gata oricând să te ajute

    Dacă ți-am stârnit interesul, poți transmite CV-ul până la data de 01 noiembrie 2024.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (36)