HSE Coordinator/Specialist

Angajator: Mondelez Romania
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Clinceni
  • Actualizat la: 26.10.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    With Milka and Poiana, Belvita and Oreo biscuits and other well-known brands, Mondelez Romania, part of Mondelez International, constantly creates delicious moments of joy for all Romanian consumers.
    With us you will have the opportunity to:
    - Be part of a great company and team that offers the best environment for development, where you can shape and advance your career as far as your talent and will to succeed takes you;
    - Enjoy being part of a team where you can develop and build your career, while learning from and together with your manager and colleagues;
    - Take pride in working for the market leader, with famous brands that “create delicious moments of joy” for millions of consumers;
    - Take responsibility for your own career, team, business and community.

    Cerinte

    Pozitia presupune prezenta in fabrica noastra din Clinceni.

    Responsabilitati

    Coordonarea din punct de vedere al securitatii si sanatatii in munca si al mediului a activitatilor desfasurate in zona de productie, asigurand suportul necesar Departamentului HSE pentru implementarea standardelor, procedurilor si cerintelor legale SSM.
    Este responabil de relatia cu furnizorii de echipamente de lucru si protectie, servicii, ceea ce implica:
    -gestionarea stocurilor si plasarea comenzilor in functie de acestea;
    -contactarea si planificarea vizitelor furnizorilor de servicii;
    -efectuarea comenzilor/receptiilor in sistem.
    Utilizeaza baze de date, formate si formulare integrate in programe informatice, avand acuratete in preluarea, prelucrarea si raportarea datelor.
    Se concentrează pe îmbunătăţirea performanţei, se menţine la curent cu cele mai noi cerinţe, metode şi soluţii din domeniu.
    Anticipează şi evaluează evenimentele viitoare, având şi o bună capacitate de reacţie.
    Cunostinte tehnologice privind procesele de fabricare a produselor din cadrul companiei.
    Cunostinte privind standardele de calitate ale companiei.
    Cunostinte platforma Coupa pentru managementul cheltuielilor de afaceri.
    Acorda consultanta de specialitate si gestioneaza aspect legate de securitatea si sanatatea lucratorilor care desfasoara activitati in zona de productie.
    Certificare specialist in domeniul securitatii si sanatatii in munca de min 80 de ore
    Certificare evaluator riscuri SSM
    Certificare curs IOSH
    Engleză scrisă și vorbită la un nivel profesional.

    Beneficii

    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Asigurare medicala
    • Tichete de masa

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (97)