Functionar economic HORNBACH Colentina

Angajator: Hornbach
Domeniu:
  • Retail - Comert
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.10.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    HORNBACH se află în topul magazinelor de materiale de construcţii şi grădinărit cu o cifră de afaceri de peste 3 miliarde euro/an, cu o reţea de peste 155 de magazine şi peste 20000 de angajaţi. Momentan este prezent în 9 ţări europene. HORNBACH este o afacere de familie, independentă, listată la bursă, aflată deja la a 5-a generaţie Astăzi compania germană operează unul dintre primele cinci lanţuri de magazine de materiale de construcţii şi grădinărit din Europa.

    Cerinte

    Funcționar economic biroul magazinului

    Calificările dumneavoastră:

    - Dețineți pentru această funcție cel puțin studii medii finalizate
    - Vă remarcați prin excelente abilități de comunicare, o motivație deosebită și disponibilitate pentru preluarea de responsabilități
    - Aveți spirit de echipă și o excelentă capacitate de organizare
    - Dețineți capacitatea de a vă asuma răspunderi și puteți păstra secretul profesional
    - Cunoașteți limba germană sau dețineți abilitatea de a o învăța

    Responsabilitati

    În calitate de Funcționar economic sunteți persoana responsabilă pentru:

    - Preluarea, distribuirea și transmiterea corespondenței
    - Preluarea și direcționarea apelurilor telefonice
    - Stabilirea întâlnirilor pentru interviuri
    - Introducerea comenzilor în sistem
    - Transmiterea schimbărilor de preț
    - Prelucrarea e-mail-urilor
    - Pregătirea ședințelor (comandarea protocolului și pregătirea și amenajarea sălii pentru ședințe)
    - Redactarea protocoalelor de ședință
    - Rezervarea camerelor de hotel și a mașinilor care realizează transferul oaspeților de la o locație la alta
    - Administrarea pontajelor angajaților – menținerea datelor privitoare la personal
    - Menținerea unei bune comunicări cu departamentul resurse umane

    Bine ați venit în familia HORNBACH!

    În echipa noastră cu peste 26000 de colegi există întotdeauna loc pentru idei noi și oameni talentați, care doresc să transforme viitorul lor profesional într-un proiect de succes.

    Ne bucurăm să primim candidatura dumneavoastră

    HORNBACH este o afacere de familie, independentă, listată la bursă, aflată deja la a 6-a generaţie. Astăzi compania germană operează unul dintre primele cinci lanţuri de magazine de materiale de construcţii şi grădinărit din Europa.

    În spatele succesului HORNBACH se află angajaţii noştri, conduşi de către o echipă de management experimentată. Angajații noştri reprezintă succesul companiei. Compania noastră se dezvoltă an de an şi creează astfel permanent locuri de muncă noi şi de durată. Din acest motiv, modalitatea de cooperare este similară celei specifice unei mari familii. Tinerii lucrează alături de cei în vârstă, cei experimentaţi alături de cei în curs de instruire, uniţi prin loialitate, umanitate şi încredere. Dreptul de a greşi este un lucru firesc, asemenea dreptului de a beneficia de perspective profesionale.

    Peste 145 de ani de istorie dovedesc succesul HORNBACH!

    În curând un nou magazin - HORNBACH Colentina!

    Beneficii

    • Bonus anual
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Certificari/Atestate
    • Decontarea transportului
    • Loc de parcare
    • Fun / Relax Area
    • Tichete de masa

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (16)