Manager Vanzari - Fabrica de paine Buzau

Angajator: Bimbo Romania (Vel Pitar)
Domeniu:
  • Management - Consultanta
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Buzau
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 28.10.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Grupo Bimbo este cel mai mare grup de baking din lume, prezent in 35 de tari. Cu peste 150,000 de oameni parte din echipele companiei, in jurul lumii, si 234 de unitati de productie, scopul Grupo Bimbo este acela de a "hrani o lume mai buna" prin produse nutritive si delicioase. Printre cele mai puternice branduri care fac parte din portofoliul romanesc al grupului se numara: Vel Pitar, Trei Brutari, French Toast, Grau Intreg, Chef Gourmand 7 Seminte, Domneasca, Boiereasca, Postavaru, Poieni, TAKIS.

    Cerinte

    Ce ar trebui sa ai, ca sa vii in echipa noastra?

    - un simt dezvoltat al afacerilor
    - sa fii comunicativ si creativ
    - sa fii intotdeauna convingator in relatia cu clientii
    - sa fii capabil sa iti motivezi si sa iti conduci echipa
    - abilitati de vanzari, negociere si organizare
    - competente IT : MS Office, Power Point
    - abilitati de analiza si sinteza
    - studii superioare finalizate, cursurile in domeniul vanzarilor constituind un avantaj
    - experienta de minim 2 ani intr-o pozitie similara, experienta in vanzari FMCG constituind un avantaj
    - domiciliul in Buzau sau imprejurimi

    Responsabilitati

    Ce activitati vei desfasura?

    - Organizarea si gestionarea echipei de vanzari din punctul de lucru Buzau
    - Dezvoltarea si mentinerea unei relatii de afaceri cu clientii, solutionarea cererilor acestora
    - Urmarirea evolutiei pietei interne, determinarea nevoilor pietei si a viitorilor clienti
    - Elaborarea de planuri de actiune cu privire la vanzari
    - Monitorizarea indeplinirii obiectivelor de vanzari ale firmei si alocarea resurselor necesare atingerii acestora
    - Stabilirea obiectivelor cantitative de vanzari, pe fiecare segment de clienti si portofoliul de clienti
    - Intocmirea si analiza rapoartelor solicitate de conducerea societatii, pentru punctul de lucru Buzau
    - Monitorizarea derularii vanzarilor de produse, gestionarea clientilor noi atrasi, urmarind in acelasi timp mentinerea clientilor vechi precum si cresterea cantitatilor de produse livrate pentru realizarea obiectivelor.

    Vei lucra intr-o echipa tanara, intr-o fabrica noua si moderna!
    Vei beneficia de suport constant din partea echipelor de vanzari din toate locatiile noastre, lucrand impreuna pentru a atinge obiective comune si pentru a creste succesul la nivel national.

    Beneficii: salariu atractiv, masina de serviciu, laptop, telelefon de serviciu, tichete de masa

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Bonus anual
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Training-uri
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Masina de serviciu
    • Tichete de masa
    • Tichete de vacanta

    Aplica fara CV
    Buzau, Job national

    3500 - 5000 RON NET / luna
    Bacau, Buzau, Targu Mures,

    Buzau,

    Vezi job-uri similare (4)