Accountant (gestiune)

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 25.10.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    Cerințe:

    Studii superioare finalizate în Contabilitate, Finanțe sau domenii conexe.
    Experiență anterioară de minim 2-3 ani pe un rol similar, ideal într-o agenție de turism sau industrie de servicii.
    Cunoștințe solide de contabilitate de gestiune și analize financiare.
    Competențe excelente de utilizare a MS Office (Excel avansat) și, ideal, cunoștințe în utilizarea unui program de contabilitate specific (ex. SAGA, WinMENTOR, etc.).
    Abilități analitice dezvoltate, atenție la detalii și capacitatea de a lucra cu date și cifre.
    Orientare spre rezultate și capacitate de a lucra independent, dar și în echipă.
    Cunoștințe despre reglementările fiscale și specifice industriei de turism reprezintă un avantaj.

    Responsabilitati

    Responsabilități:

    Evidența contabilă și raportarea activităților de gestiune pentru agenția de turism.
    Monitorizarea și verificarea fluxurilor financiare ale agenției, inclusiv analiza vânzărilor și a costurilor.
    Întocmirea rapoartelor financiare lunare și anuale pentru management.
    Gestionarea și controlul stocurilor și alocarea corectă a cheltuielilor.
    Colaborarea cu echipele de vânzări și de marketing pentru a oferi suport în analiza profitabilității pe produse și pachete turistice.
    Pregătirea documentelor necesare pentru raportări fiscale și auditurile interne și externe.
    Analizarea și optimizarea costurilor operaționale pentru a asigura eficiența financiară.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    4500 - 5800 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (33)