Manager Zonal Vanzari

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 25.10.2024
    Remote work: Hybrid

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    Cerinte

    Studii universitare absolvite
    Simt practic si bune abilitati de organizare
    Cunostinte de Microsoft Office: Excel, Outlook
    Sa lucrezi foarte bine cat mai autonom
    Abilitati foarte bune de comunicare si negociere
    Abilitati avansate de vanzare
    Respectarea termenelor limita
    Experienta similara si cunostinte in domeniul constructiilor
    Potential si dorinta de dezvoltare

    Responsabilitati

    Responsabilitati principale

    - Se documenteaza cu privire la piata materialelor de constructii din zona alocata, pentru a-i cunoaste cat mai exact potentialul (distribuitori, activitatea constructorilor si a dezvoltatorilor)

    - Urmareste, mentine si dezvolta baza de date completa a tuturor clientilor actuali si potentiali, precum si a beneficiarilor indirecti din zona (distribuitori, subdistribuitori, constructori, dezvoltatori, arhitecti, proiectanti), incluzand oportunitatile aparute si orice alte informatii relevante

    - Identifica oportunitatile de dezvoltare in zonele alocate

    - Atitudine pozitiva, proactiva si profesionista fata de fiecare client

    - Identifica nevoile clientilor pentru a furniza informatii relevante

    - Atrage noi clienti, in zonele alocate

    - Gestioneaza rezolvarea reclamatiilor clientilor si prevenirea acestor probleme

    - Raspunde de realizarea obiectivelor de vanzari (volum, pret mediu, incasari) stabilite pentru zona alocata

    - Urmareste si stimuleaza comenzile in segmentul de distribuitori si urmareste platile facute si livrarea comenzilor

    - Explica fiecarui client mecanismul Contractelor, stategia comerciala, ofertele si promotiile

    - Isi organizează eficient activitatea si toate intalnirile cu clientii actuali si potentiali, tinand cont de obiectivele stabilite, obiectivele speciale (promotii, actiuni de marketing) si categoria clientului

    - Isi desfasoara activitatea exclusiv pe teren, vizitand distribuitorii, santierele, concurenta, specialistii

    - Raspunde in termen si corect solicitarilor clientilor interni

    - O buna colaborare cu colegii de echipa si clientii interni

    - Isi mentine si dezvolta nivelul de instruire legat de cunostintele tehnice ale produselor, cunostintelor legate de modul de punere in opera a produselor

    - Isi insuseste si implementeaza intocmai politicile si procedurile de vanzari

    - Se asigura ca toata documentatia administrativa este completata corespunzator si la timp, activitatile administrative fiind incluse in ziua normala de lucru;

    - Intocmeste si transmite la timp rapoartele catre Management

    Alte informatii

    Beneficii:

    Tichete de masa
    Asigurare/abonament medical
    Laptop& Telefon
    Prima de Craciun
    Bonus de performanta
    Masina de serviciu
    Zile de concediu suplimentar in functie de vechimea totala in munca

    BUCURESTI, Craiova, Sibiu,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (124)