Operator CNC

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 25.10.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    Cerintele postului sunt urmatoarele:

    • Mașinistul va configura și va opera echipamentul de producție, inclusiv mașini CNC/NC cu mai multe axe.
    • Prelucrează toate tipurile de metale
    • Va genera și va verifica dimensiunile pieselor în timpul diferitelor etape de prelucrare cu ajutorul unor dispozitive de măsurare complexe, cum ar fi micrometre, calibre, indicatoare, manometre speciale și scări.
    • Realizarea tuturor toleranțelor și finisajelor necesare pentru a produce piese de calitate în timp util și pentru a respecta standardele stabilite de Inginerie de producție și Calitate
    • Poate fi necesară o concentrare vizuală continuă, cu sau fără adaptare rezonabilă, pentru a dezvolta și menține toleranța
    • Asigurați-vă că toate caracteristicile generate la operațiunea desemnată sunt conforme prin utilizarea tehnicilor de inspecție aplicabile
    • Efectuează configurarea și operarea echipamentelor conform desenelor, fișelor metodologice etc., dar, ocazional, poate fi necesar să completeze aceste informații cu propriile cunoștințe profesionale.
    • Să efectueze întreținerea preventivă

    Responsabilitati

    Mașinistul va configura și va opera echipamentul de producție, inclusiv mașini CNC/NC cu mai multe axe.

    Alte informatii

    Pachetul de beneficii asociat postului include:
    • Salariu atractiv
    • Tichete de masă (30 lei pe zi)
    • Alocație de transport: 470 lei brut
    • Bonus de performanță: până la 2500 RON net / trimestrial
    • Bonus al 13-lea salariu
    • Tichete cadou sau suma în numerar pentru: Paște, 1 iunie Crăciun
    • Vouchere de vacanță: 3300 RON brut / an
    • Pensie privată
    • Spor de vechime: 0-1 an (1,5% din salariul brut pe lună), 1-10 ani (3% din salariul brut pe lună),
    • Indemnizație de pensionare

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Constanta, Tulcea,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Popesti Leordeni,

    Vezi job-uri similare (17)