Controlor Calitate

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 25.10.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    Cunostinte: - Cunostinte minime operare calculator;
    - Cunostinte de desen tehnic- nivel mediu

    Studii: - Medii
    Experienta: - Intre 1 si 3 ani experienta in producerea articolelor de feronerie
    Alte abilitati / aptitudini: Cunostinte de utilizare a echipamentelor de masurare si control
    Comunicare: - Abilitatea de a comunica usor si deschis cu toate nivelurile ierarhice;
    - Comunicarea informatiilor cu amabilitate, promptitudine si profesionalism.
    Organizare: - Spirit organizatoric, cu o foarte buna capacitate de a aloca sarcini si resurse in mod eficace si eficient.
    Capacitate de concentrare si atentie distributiva: - Capacitatea de a urmari si executa mai multe sarcini in paralel.
    Lucru in echipa: - Deschidere catre colaborare si cooperare pe toate nivelurile ierarhice pentru realizarea sarcinilor
    Luarea deciziilor: - Capacitate de a lua decizii in mod structurat folosind toate informatiile disponibile si analizand solutiile alternative
    Planificare: - Capacitate de a estima timpul necesar efectuarii fiecarei sarcini;
    - Capacitate de a organiza sarcinile de lucru in functie de prioritati
    Atitudinea la locul de munca:
    Proactiva: - Propune solutii de imbunatatire a conditiilor de lucru;
    Se implica in prevenirea aparitiei unor incidente/ accidente la locul de munca.
    Seriozitate
    Conformism: - Se ocupa de toate sarcinile de munca cu responsabilitate
    - Se conformeaza regulilor, deciziilor manageriale si procedurilor;
    - Este punctual si respecta programul de lucru;
    - Mentine curatenia si ordinea la locul de munca.

    Responsabilitati

    Atributii/Responsabilitati:

    1. Efectueaza operatiunea de control flux: receptie, productie sau livrare
    2. Identifica si comunica neconformitatile descoperite departamentelor implicate
    3. Descopera neconformitatile potentiale
    4. Raspunde de utilizarea corecta a mijloacelor de masura conventionale pentru lungimi, unghiuri, forte, grosimi de strat, cat si a proiectorului digital
    5. Verifica conformitatea produselor. din aria de responsabilitate stabilita de Manager Dep. Calitate.
    6.Inregistreaza RNC-urile interne in registrele de evidenta mentinute de Dep. Calitate si le difuzeaza conform procedurilor SMI in vigoare.
    7. Informeaza managerii din aria de responsabilitate stabilita de managerul direct, inginerii productie si coordonatori productie din BU, Directorul de fabrica, despre neconformitatile depistate, despre izolarea, marcarea, inregistrarea lor si despre oprirea produselor neconforme de la utilizare/livrare.
    8. Participa la analiza neconformitatilor in cadrul comisiilor de analiza a neconformitatilor si propune corectii/ masuri corective/preventive pentru eliminarea cauzelor neconformitatilor si prevenirea aparitiei acestora.
    9. Efectueaza verificarea implementarii actiunilor corective/preventive consemnate in RNC-uri si participa la inchiderea RNC-ului.
    10. Informeaza Managerul Dep.Calitate despre potentialele cauze de aparitie a neconformitatilor, despre completarea RNC-urilor si implementarea de catre personalul respectiv a masurilor declarate in acestea.
    11. Initiaza RNC si informeaza pe gestionarii depozitelor de materii prime, materiale si componente si pe Responsabilul aprovizionare din cadrul Dep. Logistica despre neconformitatile depistate la produsele si componentele aprovizionate pe parcursul utilizarii lor in procesele de fabricatie din cadrul BU de productie.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Popesti Leordeni,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (45)