Ofiter de conformitate

Angajator: Bitcoin Romania
Domeniu:
  • Banci
  • Customer support - Client service
  • Juridic
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 28.10.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    BITCOIN ROMÂNIA este primul operator şi liderul pieţei #cryptoATM din România şi din Europa de Est, fiind şi deţinătorul primei şi celei mai mari platforme de tranzacționare de cryptomonede din piaţa locală.
    Ȋn Mai 2014 am inaugurat in Bucuresti primul crypto-ATM din Europa continentală. Astăzi ne aflăm la pragul primelor 100 de unităţi crypto-ATM si intenţionăm să depăşim 300 de unităţi operaţionale la finalul acestui an.
    Avem o echipă extraordinară si în continuare ne dorim alături de noi colegi si parteneri care să ne ajute să transpunem aceste aspiraţii în realitate.

    Cerinte

    -studii superioare, economice sau juridice
    -cunostinte solide despre aria KYC/AML/Conformitate
    -cunoasterea reglementarilor si legislatiei nationale si internationale in domeniu
    -experiența profesionala minim 5 ani in zona de conformitate
    -abilitati foarte bune de comunicare in scris si verbal
    -limba engleza, nivel conversational
    -cunoștințe operare PC, Excel
    -seriozitate, capacitate de buna organizare
    -energie, proactivitate și spirit de inițiativa;

    Responsabilitati

    -avizarea conducerii asupra obligatiilor de asigurare a conformarii
    -monitorizarea conformitatii
    -raportarea neconformarii
    -analizarea legislatiei specifice in domeniul prevenirii spalarii banilor/ a finantarii actelor de terorism, a sanctiunilor internationale si informarea conducerii
    -evaluarea si prevenirea riscului operational prin aplicarea procedurilor in vigoare, inclusiv prin colaborarea si schimbul de informatii cu structurile relevante din cadrul companiei
    -participarea la implementarea noilor proiecte si procese care pot avea impact in activitatea de gestionare a riscurilor aflate in aria conformitatii
    -emiterea de politici, proceduri si norme interne specifice in aplicarea legislatiei in materie de cunoastere a clientelei, de prevenire si combatere a spalarii banilor/a finantarii actelor de terorism si urmarirea aplicarii acestor reglementari
    -verificarea si transmiterea rapoartelor specifice catre ONPCSB
    -reprezentarea companiei in relaţiile cu autorităţile in colaborare cu departamentele implicate.

    Mediu de lucru prietenos și suport continuu din partea echipei;
    Șansa de a face parte dintr-o echipă stabilă și de succes;
    Oportunitatea de a lucra în crypto, un domeniu fascinant și de viitor.

    Salariu

    5500 - 6500 RON

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Remote

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (33)