Director National de Vanzari

Angajator: EASY CREDIT 4 ALL IFN S.A
Domeniu:
  • Banci
  • Publicitate - Agentii publicitate
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 28.10.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Societatea EASY CREDIT 4 ALL IFN S.A. este o institutie financiara nebancara. A fost infiintata in anul 2009 ca societate pe actiuni de tip inchis, cu capital privat.

    Obiectul de activitate il reprezinta acordarea de credite de consum, precum si alte tipuri de finantare sau refinantare (creditare atat persoane fizice cat si juridice).
    In prezent suntem activi pe piata financiara cu 18 agentii deschise in 16 orase mari ale Romaniei.

    Cerinte

    Competente si Abilitati:
    • Leadership si management strategic: capacitatea de a coordona echipe nationale de vanzari, inclusiv 16 agentii, sefi de agentie si directori zonali.
    • Planificare si executie strategica: abilitatea de a dezvolta si implementa strategii de vanzari si de marketing integrate, menite sa sustina cresterea organizatiei.
    • Orientare catre performanta si rezultate: focus pe maximizarea vanzarilor, cu atentie pe atingerea si depasirea obiectivelor de business.
    • Abilitati analitice puternice: interpretarea datelor de vanzari, monitorizarea indicatorilor de performanta si optimizarea continua a proceselor.
    • Excelenta in comunicare: interactiuni eficiente si persuasive cu echipa, clientii si partenerii de afaceri, precum si cu alte departamente din companie.
    • Inovatie si rezilienta: abilitatea de a identifica solutii noi pentru cresterea vanzarilor si de a mentine performanta ridicata in conditii de presiune.
    • Rezistenta la stres: abilitatea de a lucra eficient sub presiune si de a gestiona multiple proiecte simultan.

    Competente in gestionarea campaniilor digitale:
    • Expertiza in marketing digital si performance marketing: experienta in planificarea si executarea campaniilor de promovare online prin platforme precum Google Ads, Facebook Ads, TikTok Ads si alte canale de Social Media.
    • Capacitate de integrare a vanzarilor si marketingului digital: abilitatea de a alinia strategia de vanzari cu campaniile de promovare online, pentru a sustine cresterea notorietatii brandului si a generarii de lead-uri.
    • Monitorizare si optimizare: urmarirea performantei campaniilor online si ajustarea acestora pentru a maximiza ROI-ul si eficienta investitiilor in publicitate.
    • Abilitati tehnice: cunostinte avansate in utilizarea instrumentelor de analiza digitala si a platformelor de gestionare a reclamelor (Facebook Business Manager, Google Ads Manager etc.).

    Educatie:
    • Diploma de licenta in domenii precum Administrarea Afacerilor, Marketing, Finante sau Economie.
    • Studii postuniversitare (MBA) constituie un avantaj.
    • Cursuri si certificari in domeniul digital (Google Ads, Facebook Ads, SEO) reprezinta un plus.

    Cunostinte Tehnice:
    • CRM si ERP: experienta in utilizarea solutiilor de gestionare a relatiilor cu clientii si a sistemelor de raportare.
    • Excel si PowerPoint avansate: capacitate de analiza si prezentare eficienta a rezultatelor echipei de vanzari si campaniilor de marketing.
    • Instrumente de marketing digital: competente avansate in utilizarea platformelor de publicitate online si gestionarea bugetelor pentru campaniile online.
    Alte Cerinte:
    • Disponibilitate pentru deplasari frecvente in toata tara pentru a supraveghea activitatea agentiilor si a asigura implementarea corecta a strategiilor de vanzari.
    • Permis de conducere categoria B.
    • Etica profesionala si integritate: abilitatea de a trata date financiare sensibile cu responsabilitate si confidentialitate.

    Personalitate si Atitudine:
    • Proactiv si orientat catre solutii: capabil sa identifice rapid provocarile si sa implementeze solutii eficiente pentru cresterea vanzarilor.
    • Capacitate de multitasking: gestionarea simultana a mai multor proiecte si prioritati in timp ce pastreaza performanta ridicata.
    • Networking si relatii de afaceri: abilitatea de a dezvolta si mentine relatii solide cu clienti si parteneri de afaceri.

    Responsabilitati

    Responsabilitatile Postului:
    • Dezvoltarea si implementarea strategiei de vanzari nationale, cu focus pe cresterea performantei echipei si extinderea portofoliului de clienti.
    • Coordonarea echipei nationale de vanzari, incluzand supervizarea activitatilor celor 16 agentii si a directorilor zonali.
    • Realizarea si monitorizarea campaniilor de marketing digital, asigurandu-se ca acestea sunt bine integrate cu obiectivele de vanzari. Platformele principale includ Google Ads, Facebook Ads, TikTok Ads si alte retele de Social Media.
    • Monitorizarea performantelor de vanzari si ajustarea strategiilor in functie de evolutia pietei si a rezultatelor.
    • Gestionarea bugetelor de vanzari si marketing, optimizand alocarea resurselor pentru a maximiza eficienta si rentabilitatea.
    • Identificarea de noi oportunitati de afaceri si initiative inovatoare pentru cresterea si dezvoltarea companiei.
    • Mentinerea relatiilor cu clientii strategici si dezvoltarea de parteneriate pe termen lung.

    Alte informatii

    Experienta Profesionala:
    • Minim 5 ani de experienta solida in vanzari, preferabil in sectorul financiar, incluzand institutii financiare nebancare (IFN-uri).
    • Minim 3 ani de experienta in roluri de conducere, gestionand echipe complexe si multiple locatii.
    • Experienta in gestionarea unui portofoliu de clienti si dezvoltarea de relatii comerciale solide reprezinta un avantaj semnificativ.
    • Portofoliu de clienti existent reprezinta un avantaj.

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Job national

    Vezi job-uri similare (163)