Manager Agentie

Angajator: BCR Asigurări de Viață Vienna Insurance Group
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Management - Consultanta
  • Vanzari
  • Tip job: freelancer-colaborator
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 13.10.2024
    Remote work: Remote

    BCR Asigurări de Viață Vienna Insurance Group este o companie membră a Vienna Insurance Group, lider pe piața asigurărilor în Europa Centrală și de Est. A fost înființată în anul 2005 ca subsidiară a BCR și apoi preluată, în 2008, de Vienna Insurance Group (VIG), care a devenit acționar majoritar al companiei. Începând cu anul 2009, compania a devenit liderul pieței de bancassurance și ocupă poziția secundă în piața asigurărilor de viață din România. Orientarea spre client, adaptarea permanentă la schimbările pieței, inovația, precum și parteneriatul excelent cu BCR se reflectă în calitatea produselor de asigurare lansate în rețeaua bancară, în calitatea și diversitatea portofoliului și nu în ultimul rând, în rezultatele companiei și recunoașterea de care aceasta se bucură pe piața asigurărilor din România.
    Compania se poziționează în avangarda transformării sectorului de asigurări de viață, prin extinderea rețelei proprii de distribuție la nivel național și are în vedere tranformarea percepției despre asigurările de viață, precum și creșterea nivelului de informare financiară și conștientizare a riscurilor, demonstrând că produsele de asigurare pot fi nu doar un instrument financiar, ci un partener de încredere în construirea unui viitor mai sigur și protejat.
    Misiunea noastră este de a fi partenerul de încredere care protejează valorile și momentele importante ale vieții pentru fiecare dintre noi.
    Cu încredere, integritate, inovație și implicare socială, ne dorim să aducem asigurările de viață aproape de toți românii, indiferent de zona în care locuiesc sau complexitatea nevoilor lor de protecție, oferindu-le siguranța și liniștea de care au nevoie în fiecare aspect al vieții lor: Protejăm valori, Construim împreună Viitorul.

    Cerinte

    Profilul tău:

    Un lider inspirațional, cu o abilitate demonstrată de a motiva și ghida echipe

    O atitudine proactivă și ️︋︄︎︍︍︍︈︂︆︄︃︁︁︎︌︈︂︇︍︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎un spirit antreprenorial

    Cunoștințe solide despre produsele de asigurări de viață

    Experiență anterioară în coordonarea unei echipe de vânzări în asigurări

    Abilități excelente de comunicare, atât orală, cât și scrisă

    Studii superioare/medii

    Dorința de a inova și de a te adapta la schimbări

    Responsabilitati

    În rolul de Manager Agenție vei avea șansa de a te implica activ, cu pasiune și integritate, în dezvoltarea profesională a colegilor tăi și de a contribui la dezvoltarea companiei.
    Acum a venit momentul să aducem campionii asigurărilor într-o nouă ligă și să afle toată lumea că asigurările de viață fac bine!

    Rolul tău:

    Recrutarea și mentorarea talentelor viitoare din domeniul consultanței

    Coordonarea strategică a echipei pentru atingerea obiectivelor comune

    Monitorizarea performanței individuale și oferirea de feedback constructiv

    Dezvoltarea continuă a abilităților echipei prin programe de training și motivație

    Construirea de relații durabile cu clienții actuali și atragerea de noi oportunități

    Compania se poziționează în avangarda transformării sectorului de asigurări de viață, prin extinderea rețelei proprii de distribuție la nivel național.

    Beneficii

    • Training-uri
    • Program de lucru flexibil
    • Laptop

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Strainatate, Iasi,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (87)